Наукова станція в Антарктиді використовує лише «зелену» енергію
Наукова бельгійська станція «Принцеса Елізабет», розташована в Антарктиді, є першою в світі полярною станцією, що використовує для своєї роботи виключно відновлювану енергію сонця та вітру.
Станція зовсім не отруює зовнішнє середовище шкідливим СО2. Нульова емісія можлива завдяки великим сонячним батареям і вітровим турбінам, які дають всю необхідну електроенергію і гарячу воду. Сонячні батареї працюють протягом тривалого полярного дня, а турбіни ефективні й під час полярної ночі, повідомляє інформаційний ресурс TeknoBlog.
Крім того, наукова станція «Принцеса Елізабет» - це ще й прототип енергоефективної будівлі. У 3-поверховому корпусі станції вікна побудовані так, щоб вони могли зберігати енергію. Стіни корпусу складаються із 9 шарів, що виконують різні функції: ізоляційну, теплозберігаючу, захисну (від водяної пари) і т.д. Інтелектуальна система забезпечує станцію енергією та дозволяє накопичувати її надлишки для подальшого використання за допомогою звичайних акумуляторів. Також на станції є два резервних генератора, встановлених на випадок надзвичайних ситуацій. Надалі планується замінити ці генератори на резервну водневу паливну систему.
Станція побудована на хребті, який піддається впливу сильних вітрів - до 300 км на годину. «Принцеса Елізабет» може витримувати такі пориви через її аеродинамічні форми і кріплення вглиб вічної мерзлоти. Дев'ять вітряних турбін тягнуться вздовж хребта Utsteinen.
Вартість будівництва такої станції становить близько 13,5 млн євро.