Вікна та освітлення
Вікна в пасивному будинку
В енергозберігаючому будинку встановлюються вікна забезпечені вакуумними склопакетами – двох або трьох-камерні склопакети, заповнені низько-теплопровідним аргоном або криптоном або склопакети зібрані за принципом склоблоків. Скла обробляються особливим чином – гартуються з метою уникнення теплового шоку, покриваються диоксидной сонце відбивною і енергозберігаючої плівкою. Крім того, застосовується більш герметична конструкція примикання вікон до стін, утеплюються віконні прорізи. Також зведений до мінімуму розмір віконних рам, щоб навіть при невеликому розмірі вікна будинок отримував максимальну кількість сонячного світла і тепла. Найбільші вікна спрямовані на південь. Таким чином, вікна в пасивному будинку служать головним чином для освітлення та отримання сонячного тепла, а не для провітрювання. Навіть взимку енергетичний баланс таких вікон виявляється позитивним.
Іноді для додаткової теплоізоляції на вікнах установлюють віконниці, жалюзі або шторки.
Освітлення в пасивному будинку
Освітлення будинку споживає значну частину енергії, і вимагає оптимізації в умовах "пасивного будинку". Для того, щоб витрачати менше енергії на освітлення будинку, не знижуючи при цьому комфорту проживання в ньому, використовують:
Освітлювальні прилади на основі світлодіодів (LED). Вони практично не виділяють тепла, маючи завдяки цьому дуже високе значення ККД. Однак за деяких конструктивних особливостей світлодіоди не можуть давати стільки ж світла, скільки та ж лампа розжарювання, тому поодинці світлодіоди застосовувати немає сенсу. Саме тому використовують цілі блоки світлодіодів, які й дають необхідний рівень освітленості в будинку.
Автоматизацію освітлення в приміщеннях з допомогою спеціальних датчиків і таймерів. Використання таймерів дозволяє економити електроенергію, наприклад, в нічні години, коли люди знаходяться в будинку, але сплять – отже освітлення їм не потрібно.